ФОТОГРАФИЈА ЗАВИЧАЈА - Љиг

Библиотека „Вук Караџић“ у Пријепољу, у циљу афирмације завичајних фондова и повећања стандарда у њиховој организацији, трећу годину заредом организује тематски округли сто на који позива и окупља колеге завичајних одељења из библиотека Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине. То је прилика да се представе ресурси завичајних збирки и размене искуства. Поред колега из Чачка,  Бора, Ужица, Пљеваља, Пријепоља, Обреновца, Новог Пазара, Неготина, Бијелог Поља и Старе Пазова у раду је учествовала и  наша колегиница Мира Којић (Љиг). На тематском округлом столу престављени су ресурски завичајних збирки и размењена искуства везана за вођење завичајних фондова. Наша библиотекарка је кроз фотографијама представила стари Љиг, базирајући причу о настанку и развоју Љига на фотографијама Драгослава Цила Марјановића.