АПРИЛ: МЕСЕЦ КЊИГЕ

Током месеца априла низом активности обележили смо значајне датуме 2. април Међународни дан књиге за децу и 23. април Светски дан књига и ауторских права. Покренули смо нову рубрику препоруке књига: корисницима смо делили букмаркере на којима су исписивали своје утиске о књигама, потом их додавали на нашој е-библиотеци. Угостили смо наше најмлађе читаоце из вртића „Каја“ кроз програме и радионице: Како бити витез, Светлост и сенке,  Временске прилике.

Такође смо и ми били гости  учитељице Љиљане Иконић и њених ђака у Славковици. Заједно са њиховим другарима из Ба, Палежнице и Кадине Луке слушали смо стихове песника Марка Марковића. Уследила је и промоција књиге „Рецитанка“ Данијеле Квас, где су ученици ОШ „Сава Керковић“ одушевили присутне својим рецитацијама. Захваљујући, својим педагозима и наставници Маријани Неговановић Обрадовић, на организацији вречери,  за неке од њих то је била генерална проба пред Окружно такмичење рецитатора. Ученицима виших разреда представљен је нови кутак Е-библиотека за ученике кроз представљање апликације Светлост свитаца, пројекта филмског фестивала Слободна зона. Заједно смо учили, дружили се и забавили кроз причу, књигу и игру!

Кликом на слику отварате албум са фотографијама!