Турнеја филмског фестивала у библиотеци

Филмски фестивал Слободна зона креће на 16. по реду Турнеју и у оквиру овогодишњег избора филмова доноси најновије документарне и игране филмове који су били изузетно запажени на глобалној ангажованој филмској сцени.
Након наше промоције пројекта Слободне зоне, апликације „Светлост свитаца“,  понуђена нам је прилика за учешће и у Турнеји.
Од 12. маја до 15. јуна наша публика погледаће шест филмова:

филм Мој тата хот дог, филм о ћерки која је свом оцу подршка на путу промене каријере на који је кренуо. Док га сви осуђују, она га подржава у остварењу снова, и верује да ће он постати глумац. Професор Бахман и његови часови, озбиљан документарац о стрпљивом професору из малог града Немачке. Забави је дошао крај је савремени документарац који се бави непостојећим радничким правима. Публика ће имати прилику да боље упозна Грету Турнберг кроз филм Ја сам Грета, тренутно најпознатију еколошку активисткињу која зна о климатским променама више од 97% светских политичара. На репертоару је и документарац Фејт и Бранко, филм који говори о браку двоје музичара, Фејт која из Енглеске путује у Србију да упозна ромску музику и Бранка, виолинисту ромског порекла у којег се заљубљује. У оквиру Турнеје млађа публика (14+), али и старија, моћи ће да погледа филмове Први снег, играни фински филм о 13-годишњем Иранцу чија породица чека азил у Финској.
Распоред пројекција:
12. мај 18:00 Мој тата хот дог
19. мај 18:00 Професор Бахман и његови часови
26. мај 18:00 Забави је дошао крај
2. јун 18:00 Ја сам Грета
9. јун 18:00 Фејт и Бранко
15. јун 18:00 Први снег

Више детаља о филмовима кликом на слику