Прикупљамо докторске дисертације

У новом одељку е-библиотеке можете пронаћи именски регистар доктора наука љишког, качерског краја и њихових биографија. Издвојили смо оне чије су докторске дисертације део Националног Репозиторијума Докторских дисертација у Србији, можете их погледати кликом на линковани текст у оквиру биографија сваког од њих. Своје докторске дисертације и биографије (измене,допуне), ради попуњавања збирке завичајног фонда, можете послати на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или физички предати у просторијама библиотеке.

На основу Закона о изменама и допунама Закона о високом образовању (ПДФ верзија) донетог септембра 2014. године формиран је НаРДус као заједнички портал свих докторских дисертација, као и извештаја комисија о њиховој оцени, одбрањеним на Универзитетима у Србији. Можете нам послати линк уколико нисмо издвојили вашу дисертацију. Заинтересовани могу погледати Видео упутство (на сајту кликните линкован текст) за депоновање дисертација . Више на линку, кликом на слику.