Стваралаштво Милована Данојлића

Поводом славе цркве на Камаљу, задужбини Данојлића, у библиотеци је одржана трибина посвећена стваралаштву Милована Данојлића. Директор библиотеке најавио је оснивање  простора у библиотеци са артефактима из Данојлићевог живота, као и фондације чијим ће се активностима подстицати интерес младих за поезију и књижевност. Протојереј Светолик Марковић у свом обраћању такође је истакао намеру како Црквене општине тако и појединаца да име Милована Данојлића остане трајно у нашој култури.

Публика је имала прилику да чује сонете Шекспира, на енглеском и српском језику (препев Милована Данојлића), у изведби ученика СШ "1300 каплара" у Љигу. О стваралаштву пеника, књижевника и академика своја излагања имали су проф. др Јован Делић и проф. др. Валентина Хамовић. Њихова излагања биће ускоро доступна у дигиталној форми.