ОБЕЛЕЖЕН ДАН ДЕЧЈЕ БИБЛИОТЕКЕ

У среду 09. 07.2013 године обележен је први рођендан "Дечје библиотеке Слободан Ж. Марковић" У част професору Слободану Ж. Марковићу приређен је програм свих узраста деце од предшколаца до ученика средње школе. Деца из Љига имале су ту срећу да се друже са два највећа домаћa дечјa песника. Осим слављеника Слободана Ж Марковића рођендан је увеличао и својим присуством и његов ученик  Љубивоје Ршумовић коме је ово други пут у посети нашој општини.Његова жеља је да повеже са лепотом учења, одрастања и стварања.

У публици су била некадашња деца која су га први пут поздравила у Љигу али сада у својству родитеља неке нове деце и неких нових будућих родитеља. Ово је до сада највећа посета једног програма за децу и као и увек уз пуно емоција ту су и нове књиге које је поклонио проф Слободан Ж  Марковић и посебно Љубивоје Ршумовић. Интересантне су речи Љубивоја Ршумовића  да колико је пута прошао кроз Љиг између Београда и свог родног Љубиша толико му се чини да има књига у овој библиотеци и да ће се постарати да се тај број повећа сваким новим путовањем и свакој новој књизи коју ће поклонити дечјој библиотеци Слободан Ж Марковић.