60 година Нобелове награде

Током недеље библиотека је својим активностима обележила значајан јубилеј: 60 година од доделе Нобелове награде Иви Андрићу. Изложбом књига и обележивачима са цитатима писца подсећали смо наше читаоце на јубилеј. Постављени су плакати са QR кодом презентације о животу и раду писца, на огласним таблама библиотеке, основним школама и средњој школи у Љигу. Ученици осмог разреда искористили су нашу презентацију за прављење инфо-стуба о јубилеју а служили су се и QР кодом.Њихов рад представљен је током програма "Школски дан у библиотеци", где је свака од образовних институција представила свој рад на тему Андића.

Основна школа у Белановици представила се  видео записом док су средњошколци користили презентацију, рецитацију и YouTube садржај као вид изражавања. Са жељом и надом да ће се наша сарадња наставити захваљујемо свим ученицима, њиховим менторима: Маријани Неговановић Обрадовић, Милки Секулић и Драгани Лазић. Позивамо вас, још једном, да будете део стварања културе.

(кликом на слику отварате албум са фотографијама и видео снимцима)