Два века Достојевског

Предавање Владимира Меденице, православног филозофа, преводиоца и издавача, изазвало је велико интересовање код публике. Подсетили смо се живота и рада великог руског писца. Чули смо надахнуте поруке Достојевског којима је прожето његово велелепно дело: о људском злу, патњи, злочину, љубави, праштању и  вечном незаустављивом животном кругу, људској умишљености честој неспособности да схватимо да смо честица у бескрају Божијег стварања.

Кроз његово дело, твди наш гост, проговара сам Стваралац и потвршује оно што пише н надгробном споменику Достојевског: "Заиста, заиста вам кажем ако зрно пшенично, паднувши на земљу, не умре, онда једно остане, ако ли умре много рода роди". Број заинтересованих да сазнају више о делу Достојевског у библиотеци свакако потвршује да зрно мудрости које је он посејао изнова рађа и вечно ће рађати.