WiFi култура Србије и у Љигу

Од 28.12.2018. у нашој библиотеци ради рутер WiFi културе Србије. Он омогућава бесплатних 30 минута Интернета за кориснике библиотечких услуга и приступ одабраних 26 + 26 садржаја дигиталних респозиторија наше културне баштине. Пројекат Интернет клуба из Љига ј је подржало Министарство култуире и информисања Републиике Србије.. Поред наше библиотеке, њиме су још обухваћена позоришта, музеји и библиотеке  из  Београда, Новог сада, Кикинде, Смедерева, Крагујевца, Ниша, Чајетине, и Лазаревца.  Пројекат, приведен је у потпуну оперативну фазу у рекордном року (започет 21.06.2018.) и предствља јединствену популаризацију дигитализованих саджаја културе, пре свега, младим корисницима WiFi мобилних услуга.